Aile Hekimliği Nedir?

Aile Hekimliği Nedir?

Aile hekimleri, ailemizdeki bireyler için özel koruyucu sağlık hizmetini, teşhis, tedavi ve rehabilite edici tüm sağlık hizmetlerini Aile Sağlığı Merkezlerinde veren doktorlarımızdır. Aile hekimleri yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmadan, her bir bireye kapsamlı ve sürekli olarak sağlık hizmeti vermekle yükümlüdür. Tam gün esasına göre çalışan aile hekimleri Sağlık Bakanlığının öngördüğü tüm eğitimleri almış uzman tabiplerdir. Aile hekimleri genel cerrahi, çocuk hastalıkları, dahiliye, psikiyatri, kadın hastalıkları, branşlarında rotasyon yaparak; hastalıkların önlenmesi ve tedavisindeki temel bilgileri edinirler.

Aile Hekiminin Görevleri Nelerdir?

Aile hekimi hastalarını tedavi ederken yaş cinsiyet sistem ve organ ayrımı yapmaz. Eğitimini aldığı tüm hastalıklar için teşhis, tedavi ve takip hizmeti verir. Hekimin görevi sadece tedavi etmek değil, hastalarını koruma, aşılama, danışmanlık yapma, bebek ve çocuk gelişimini izleme, ana sağlığı ve çocuk gelişimi, gebe izleme ve aile planlaması hizmetini de vermektir.

Bulaşıcı hastalıklar ve salgın dönemlerinde aile bireylerini bilgilendirmek ve koruyucu önlemlerin alınmasını sağlamak görevleri arasındadır. Aile hekimliğinde en önemli unsur sürekliliktir. Aile bireylerinin aynı hekim ve kuruluştan hizmet almaya devam etmeleri durumunda; hekim bireyleri periyodik olarak kontrol etmeli, kullandığı ilaçları, hastanın yaşam şeklini takip ederek sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olmalıdır.

Her türlü sağlık raporu, sevk evrakı, reçete ve belgeleri de düzenlemek görevleri arasındadır.

Evde takip edilmesi gereken özürlü, yatalak, yaşlı ve buna benzer durumlarda olan kişileri evde veya yerinde ziyaret ederek sağlık hizmetlerinin yürütülmesini sağlar. Kişiye özel koruyucu, tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini verir.

Kendisine kayıtlı bireyleri takip etmek, sağlık kayıtlarını yılda en az 1 defa güncellemek görevleri arasındadır.

Hastalıkların teşhis, tedavi ve takibi dışında Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Merkezini yönetmekle, ekibini seçmek, denetlemek ve hizmet içi eğitimlerini sağlamakla da görevlidir. Aile Sağlığı Merkezini yönetmek, birlikte çalışacağı, hemşire, ebe, tıbbi sekreter, acil tıp teknisyeni personellerini seçmek; bu personelin tüm yasal sorumluluklarını yerine getirmek başlı başına bir iş ve yükümlülüktür. Aile hekiminin görevini, doktorluk mesleğini yerine getirirken yapması gereken tüm idari işleri yasa ve kanunlara uygun olarak yapmak, takip etmek Deltam Danışmanlık olarak doktorlara sunduğumuz hizmetlerimizden birisidir.

20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamızdan Aile Hekimi olarak siz de Aile Sağlığı Merkezinizde çalışacak hemşire, ebe, teknisyen ve att personel alımı için teklif almak isterseniz aşağıdaki formdan bize ulaşıp tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

Sizin İçin Buradayız

Her türlü sorunuz, isteğiniz ve bilgi talebiniz için bize ulaşabilirsiniz..

Malzeme tedariki ve kalite hizmetinizden dolayı teşekkür ederiz.

Caner Yıldız
Müdür, Zübeyde Hanım İlkokulu
Deltam QR Code

Firma Belgeleri

Kare Kodu Okutarak

Hizmet Kataloğumuzu

İndirebilirsiniz.

Aile Sağlığı Merkeziniz için Teklif Alın